اتصالات مانیسمان

اتصالات مانیسمان - ویکی آهن

خرید اتصالات مانیسمان مانند : زانو مانیسمان ، تبدیل مانیسمان ، سراهی مانیسمان و سر دنده مانیسمان در ویکی آهن

connections

فروش تمام اتصالات لوله های مختلف در ویکی آهن

فروش اتصالات مانیسمان ، اتصالات جوشی ، اتصالات گالوانیزه و مهره ماسوره و …

در این بخش به اتصالات مانیسمان میپردازیم و سردنده مایسمان ، زانوی مانیسمان و تبدیل مانیسمان و سراهی مانیسمان را با هم بررسی میکنیم و توضیحاتی در مورد آنها ارائه میدهیم.

لوله مانیسمان چیست ؟

لوله‌مانیسمان یا بدون درز نوعی لوله فلزی از جنس کربن استیل (فولادی)، استنلس استیل یا فولاد آلیاژی‌است که در فرآیند تولید از میان تهی‌کردن شمش توپر فولادی (Billet) ساخته‌می‌شوند. این کار توسط سمبه ای حفره ای درون میله شرخ‌شده از حرارت انجام‌می‌شود.محصول نهایی لوله مانیسمان به صورت هیدرواستاتیک تست‌شده و بازرسی‌می‌شود و در صورت لزوم پوشش داده‌می‌شود.

لوله مانیسمان - ویکی آهن

از آنجایی که لوله‌های مانیسمان بدون درز و جای جوش تولید میشوند ، مقاومت بالایی در برابر فشار و دمای بالا دارند و از همین رو برای بالا نگه داشتن کیفیت لوله‌کشی لازم‌است از نوع اتصالات متناسب با این لوله‌ها استفاده‌شود. استفاده از اتصالات درزدار برای وصل‌کردن لوله‌های مانیسمان موجب ‌می‌شود تا کیفیت لوله‌کشی تا میزان زیادی کاهش پیدا کند.

از این لینک میتوانید محصول لوله مانیسمان را مشاهده کنید.

سه راهی مانیسمان

سراهی مانیسمان فولادی که اصطلاحا سراهی کربن استیل نیز نامیده‌می‌شود به صورت یک تکه و بدون درز تولید می‌شود و هیچ گونه جوشکاری در ساخت آن استفاده نمی شود.

سراهی بدون درز جهت انشعاب گرفتن از لوله مانیسمان استفاده می‌شود. سراهی‌مانیسمان از نظر سایز بندی به دو دسته سراهی مساوی و سراهی تبدیلی تقسیم می‌شود. در سه راه مساوی سه طرف آن مساوی می باشد. ولی در سه راه تبدیلی دو طرف اصلی آن مساوی بوده و قسمت دیگر آن سایز‌های مختلف می‌باشد، و معمولا نسبت به دو طرف دیگر کوچکتر می‌باشد. 

سراهی مانیسمان - ویکی آهن

مزایا

 • مقاوم در برابر زنگ زدگی
 •  عمر طولانی
 • قابلیت گرفتن انشعاب با سایزهای مختلف
 • قابلیت اتصال سریع و آسان به وسیله جوش
 • مقاوم در برابر حرارت بالا و سرما

سردنده‌مانیسمان

سردنده مانیسمان بدون درز  اتصالی است که یک سر آن رزوه‌شده و اتصال آن دنده‌ای بوده و سر دیگر آن قابلیت جوش را دارد.
کاربرد سردنده برای اتصال دادن خطوط لوله به یک شیر به منظور قطع یا وصل کردن برای مصرف‌کننده می‌باشد و بر حسب نیاز در رده‌های مختلف (STD,SGP SCH40) تولید می‌شود.
سردنده مانیسمان، در سایز‌های 1.2 اینچ الی 4 اینچ موجود می‌باشد.

تفاوت بوشن و سردنده چیست ؟

بوشن و سردنده هر دو از اقلامی می‌باشند که برای اتصال خط جوشی به خط دنده ای استفاده می‌شوند اما دارای یک تفاوت بنیادی می‌باشند؛ تفاوت اصلی بوشن و سردنده در نوع اتصال آن‌ها می‌باشد، بوشن‌ها به صورت توپیچ می باشند و برای اتصال به یک شیر یا … روپیچ استفاده می‌شود اما سردنده به صورت روپیچ بوده و برای اتصال به یک شیر توپیچ استفاده‌می‌شوند.

سردنده مانیسمان - ویکی آهن

زانو‌مانیسمان

زانو مانیسمان با نام انگلیسی seamless elbow، از موارد اتصال‌دهنده پر کاربرد در امر لوله‌کشی توکار و آتش‌نشانی می‌باشد و با نام‌های زانو جوشی مانیسمان، زانو بدون درز، زانو لوله مانیسمان و زانویی مانیسمان نیز شناخته شده‌است. زانو مانیسمان، ازلوله‌های مانیسمان تولید می‌شود، پس روی سطح آن خبری از جای درز و جوش وجود ندارد. برای تغییر جهت لوله گاز در مسیر لوله کشی آتش نشانی یا لوله کشی توکار، از این محصول استفاده می‌شود.

به دلیل نداشتن درز، زانو مانیسمان مقاومت بسیار بالاتری نسبت به زانو جوشی درزدار دارد و فشار بالاتری را تحمل می‌کند. لذا قیمت زانو مانیسمان از قیمت زانو جوشی درزدار بیشتر است. 

زانو مانیسمان - ویکی آهن

انواع

انواع زانو 90 درجه 3 ، 4 ، 5 ، 8 رده 40 میباشد.

تبدیل مانیسمان

از تبدیل مانیسمان برای اتصال دو لوله مانیسمان  غیر هم سایز استفاده میشود که در سایزها و رده های مختلف ساخته میشود . این اتصالات از جنس خود لوله مانیسمان ساخته میشود تا مقاومت یکسانی در تمامی شرایط داشته باشند.

تبدیل مانیسمان - ویکی آهن

مزایا

 • مقاوم در برابر زنگ زدگی 
 • بدون درز بوده و قابلیت تحمل فشارهای بالا را دارا می باشد
 • مقاومت بالا در برابر حرارت و سرما
 • دارای عمر طولانی
 • قابلیت گرفتن انشعاب با سایز های مختلف
 • قابلیت اتصال سریع و آسان به وسیله جوش

تبدیل مانیسمان ۳ اینچ دارای زیرگروه های  ۱ و ۱/۴ ۱ و ۱/۲ ۱ و ۲ و ۱/۲ ۲  اینچ می باشد که خود ۵ سایز می باشد.

تبدیل مانیسمان ۴ اینچ دارای زیرگروه های  ۱/۴ ۱ و ۱/۲ ۱ و ۲ و ۱/۲ ۲ و ۳  اینچ می باشد که خود ۵ سایز می باشد.

ویکی آهن 

برای خرید انواع اتصالات مانیسمان ، اتصالات جوشی ، اتصالات بادرز ، اتصالات بی درز ، اتصالات گالوانیزه و مهره ماسوره و … با همکاران ما در ویکی آهن تماس گرفته تا علاوه بر مشاوره رایگان شما را برای خریدی مناسب با نیازتان راهنمایی کنند. 

بسیار مفتخریم که در زمینه خدمت به شما گام بر میداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *