نرده استیل

نرده استیل - ویکی آهن

در این بخش قصد داریم درمورد نرده استیل اطلاعاتی را در اختیارتان قراردهیم و انواع و کاربردهای آن را بطور کامل شرح دهیم .

نرده استیل 

این نرده پرفروش‌ترین و جدیدترین نوع نرده‌است. از لحاظ استقبال عمومی نسبت به سایر نرده ها مانند نرده آهنی ، نرده سنگی و آلومینیومی محبوبیت بیشتر پیداکرده که در بیش از 90 درصد از ساختمان های تازه احداث گردیده از نرده استیل استفاده می‌شود .
نرده‌های فولادی ضد زنگ دارای چندین ویژگی سودمند هستند که به طور قابل توجهی به استفاده گسترده از آن در تولید قطعات و بسیاری از بخش‌های صنعتی کمک‌می‌کند. همچنین سطح بالای مقاومت در برابر خوردگی را داراست. امروزه، اکثر مهندسان ساختمانی فولاد را انتخاب می کنند، زیرا حدود 200 برابر بیشتر از فولاد بدون کروم در برابر خوردگی مقاوم است.

کاربرد فولاد ضد زنگ در نرده ها

فولاد ضدزنگ بر اساس محتویات آلیاژی آن درجه بندی می‌شود. هر جزء دارای یک مزیت خاص است که به مقاومت در برابر خوردگی، چقرمگی و مقاومت در برابر سایش می افزاید. سه درجه پرکاربرد نرده های معماری SS 204، درجه 316 و درجه 304 هستند.

درجه 304

این نوع از 8% نیکل و 18% کروم تشکیل‌شده‌است که باعث‌می‌شود در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی مقاوم باشد. همچنین ممکن‌است بسیاری از آلیاژهای اضافی وجود داشته باشد که هر کدام یک درجه مشخص از فولاد ضد زنگ تولیدمی‌کنند که برای استفاده خاصی ساخته شده‌است. برای فولاد این درجه، هیچ پوششی لازم نیست.
اگر شرایط خیلی شدید نباشد، فولاد ضد زنگ درجه 304 را می‌توان در کاربردهای داخلی و خارجی استفاده کرد. یک سیستم نرده ساخته شده از فولاد ضد زنگ درجه 304 نسبت به سیستمی که از فولاد کربنی ساخته شده است ساده تر است. اگرچه ضد زنگ درجه 304 گرانتر از فولاد کربنی است، اما به مراقبت و نگهداری بسیار کمتری نیاز دارد.

 استیل درجه 316 دریایی

همانطور که از نام آن پیداست، فولاد ضد زنگ درجه 316 یک آلیاژ فولاد ضدزنگ سطح دریایی است که در دمای بین 1371 تا 1399 درجه سانتیگراد ذوب می‌شود. به دلیل غلظت بالای نیکل و کروم از آن به عنوان آلیاژ فولاد austenitic نیز یاد می‌شود.
علاوه بر این، فولاد دارای استحکام کششی فوق العاده 84 ksi است. علاوه بر این، می‌تواند حداکثر دمای حدود 800 درجه سانتیگراد را تحمل کند. مولیبدن موجود در فرمولاسیون این گرید به مقاومت آن در برابر عوامل اکسید کننده، اسیدها و بازها می‌افزاید.

 نرده‌های تزئینی SS 204

گرید فولاد SS 204 گزینه دیگری‌است که به توضیح آن میپردازیم. به طور کلی این درجه برای نرده‌های تزئینی استفاده می‌شود، این گرید فولادی شامل 18٪ کروم و 0.5٪ نیکل است. کاربرد اصلی این فولاد قالب‌گیری آن در طرح‌های متعدد است که به خاصیت براق آن می‌افزاید.
علاوه بر این، این درجه از فولاد ضد زنگ دارای نقطه اشتعال پایینی است که آن را برای چندین کاربرد عملی آسان تر و موثرتر می کند. چند نمونه از انواع نرده‌های فولادی ضد زنگ عبارتند از :

  • نرده های پایه استیل ضد زنگ برای بالکن
  • ایوان با لوله های فولادی ضد زنگ و شیشه
  • طرح نرده استیل با نقش و نگار
stainless steel - ویکی آهن

سیستم نرده استنلس استیل یک نرده فولادی ضد زنگ را با پرکننده و پایه توصیف می کند. AGS Stainless سیستم نرده کابل فولادی ضد زنگ Rainier، سیستم نرده پانل فولاد ضد زنگ Glacier، سیستم نرده میله فولادی ضد زنگ Olympus و سیستم نرده فولاد ضد زنگ Cascadia را با نام تجاری Clearview® طراحی و تولید می کند.

Stainless Steel Cable Railing Systems

می‌توانید از سیستم نرده کابل فولادی ضدزنگ برای ایجاد ظاهری مدرن که مانند بتن ماندگار است استفاده کنید.این مدل برای راه پله ها، عرشه ها، ایوان ها و موارد دیگر ایده آل است. 

 

Stainless Steel Cable Railing Systems - ویکی آهن

 Stainless Steel and Glass Railing Systems

سیستم نرده‌های شیشه‌ای و فولادی ضد زنگ مانند Glacier می‌تواند حسی از سبک معاصر را ارائه دهد. در این حالت می توان از گیره های فولادی ضد زنگ برای اتصال پانل های شیشه ای به سیستم نرده استفاده کرد.

 

Stainless Steel and Glass Railing Systems - ویکی آهن

Stainless Steel Stair Railing Systems

نرده پله استیل ضد زنگ می‌تواند ظرافت و راحتی را به هر طراحی داخلی اضافه کند. استفاده از سیستم نرده میله ای از جنس استنلس استیل مانند Olympus انعطاف پذیری را با طرح های نرده استیل ضد زنگ افقی و عمودی برای راه پله ها فراهم می‌کند.

 

Stainless Steel Stair Railing Systems - ویکی آهن

Stainless Steel Deck Railing Systems

کیت نرده عرشه فولادی ضد زنگ سفارشی مزیت مونتاژ سریع را دارد زیرا هر یک شامل دستورالعمل های DIY برای استفاده از قطعاتی مانند پایه های نرده عرشه فولادی ضد زنگ است. AGS Stainless سیستم‌های نرده کابلی از جنس استنلس استیل را برای عرشه‌هایی که دارای پایه‌های نرده استیل ضد زنگ منحصربه‌فرد هستند، پیش‌ساخته می‌کند.می توانید نرده کابل فولادی ضد زنگ خود را با پایه های چوبی با استفاده از قطعات نرده AGS مانند آستین کابل بسازید. 

Stainless Steel Deck Railing Systems - ویکی آهن

Stainless Steel Porch Railing Systems

نرده ایوان از جنس استنلس استیل روشی نوآورانه برای ارائه جذابیت بیشتر است. نصب نرده کابل فولادی ضد زنگ بدون گزینه های سفارشی سازی کامل نمی شود. 

 

Stainless Steel Porch Railing Systems

Stainless Steel Balcony Railing Systems

نرده بالکن از جنس استنلس استیل یک رویکرد عالی برای انتقال حس عالی است. طراحی نرده بالکن از جنس استنلس استیل که هر روز محبوب‌تر می‌شود، دارای نرده‌ای گرد از جنس استنلس استیل در بالا با بصورت پر و افقی است. اتصالات نرده استنلس استیل یک گزینه جذاب است که از کشش برای محکم کردن کابل ها بدون استفاده می‌کند.

 

Stainless Steel Balcony Railing Systems

مزایا

بهبود استحکام ساختمان

افزایش زیبایی ساختمان 

قابلیت انعطاف

لینک اصلی مقاله 1 لینک اصلی مقاله 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *