قیمت ضایعات آلومینیوم

قیمت ضایعات آلومینیوم - ویکی آهن

ویکی آهن متخصص در خرید و فروش ضایعات آلومینیوم شماست . ما ضایعات آلومینیوم شما را با بهترین و بالاترین قیمت در سراسر کشور خریداری میکنیم . فقط کافیست با ما تماس بگیرید تا از تازه ترین قیمت ها اطلاع پیدا کنید.

برای خرید و فروش ضایعات پلاستیک و ضایعات مس از لینک های زیر اقدام نمایید .

خرید و فروش و قیمت ضایعات آلومینیوم 

درباره فلز آلومینیوم چه میدانید ؟

آلومینیوم یک عنصر شیمیایی با عدد اتمی ۱۳ و نشان شیمیایی Al است. چگالی آلومینیوم کمتر از سایر فلزات رایج است، و تقریباً یک سوم چگالی فولاد است. این عنصر میل زیادی به اکسیژن دارد و هنگام قرار گرفتن در معرض هوا، یک لایه اکسید محافظ بر روی سطح تشکیل می‌دهد. در واقع آلومینیوم یک فلز سبک، شفاف و سفیدرنگ است که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فلز به دلیل وزن سبک، مقاومت بالا در برابر خوردگی و قابلیت بازیافت، در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، هوافضا، الکترونیک، ساختمانی و … استفاده می‌شود.

ضایعات آلومینیوم

شامل تمام قطعات و محصولات آلومینیومی هستند که پس از استفاده دور ریخته می‌شوند. انواع ضایعات آلومینیوم شامل:

1- ضایعات صنعتی: شامل قطعات پس از تولید، پودر آلومینیوم و …

2- ضایعات ساختمانی: شامل پنجره‌ها، درب‌ها و …

3- ضایعات خودرو: شامل قطعات خودرو مانند کاسه رادیاتور، ترمز و …

4- ضایعات لوازم خانگی: شامل قطعات لوازم خانگی مانند یخچال، ماشین لباسشویی و …

انواع ضایعات الومینیوم - ویکی آهن

مقادیر زیادی آلومینیوم می‌تواند در محل دفن زباله‌های جامد شهری (MSW) وجود داشته باشد. منابع اصلی آلومینیوم زباله‌های خانگی، زباله های جامد صنعتی و زباله های تولید آلومینیوم هستند.

اهمیت بازیافت ضایعات آلومینیوم

بازیافت ضایعات آلومینیوم به دلیل اهمیت زیاد این فلز در صنایع مختلف بسیار حائز اهمیت است. بازیافت ضایعات آلومینیوم در زمینه‌های مختلف مانند تولید قطعات خودرو، ساختمانی، الکترونیک و … کاربرد دارد.

مزایای بازیافت ضایعات آلومینیوم عبارتند از:

1- کاهش مصرف انرژی: بازیافت آلومینیوم نسبت به تولید آن از ماده خام، مصرف انرژی کمتری دارد.

2- حفاظت از محیط زیست: بازیافت ضایعات آلومینیوم باعث کاهش مقدار زباله‌های صنعتی و آلودگی محیط زیست می‌شود.

3- صرفه‌جویی در هزینه‌ها: بازیافت ضایعات آلومینیوم باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های تولید و مواد خام می‌شود.

4- حفظ منابع طبیعی: بازیافت ضایعات آلومینیوم باعث حفظ منابع طبیعی مانند بوکسیت، سنگ‌آهن و … می‌شود.

ضایعات آلومینیوم - ویکی آهن
فلز آلومینیوم - ویکی آهن

قیمت ضایعات آلومینیوم

  1. قیمت ضایعات آلومینیوم ظرف غذا
  2. قیمت ضایعات آلومینیوم سر سیلندر
  3. قیمت ضایعات آلومینیوم رادیاتور
  4. قیمت ضایعات آلومینیوم درب و پنجره
  5. قیمت ضایعات آلومینیوم خشکه

فرآیند بازیافت فلز آلومینیوم 

بازیافت آلومینیوم فرآیندی است که طی آن ضایعات آلومینیوم پس از تولید اولیه در محصولات قابل استفاده مجدد است. این فرآیند به سادگی شامل ذوب مجدد فلز است که بسیار کم‌هزینه‌تر و انرژی‌برتر از ایجاد آلومینیوم جدید از طریق الکترولیز اکسید آلومینیوم (Al2O3) است، که ابتدا باید از سنگ معدن بوکسیت استخراج شود و سپس به اکسید آلومینیوم تصفیه شود. با استفاده از فرآیند بایر و سپس دوباره به فلز آلومینیوم با استفاده از فرآیند هال-هروت تصفیه شود.
بازیافت ضایعات آلومینیوم تنها به 5 درصد انرژی مصرف شده برای تولید آلومینیوم جدید از سنگ معدن خام نیاز دارد. به همین دلیل، تقریباً 36 درصد از کل آلومینیوم تولید شده در ایالات متحده از ضایعات بازیافتی قدیمی تهیه می‌شود. ظروف نوشیدنی مستعمل بزرگترین جزء ضایعات آلومینیومی فرآوری شده است و بیشتر آن در قوطی‌های آلومینیومی تولید می‌شود. در واقع بزرگترین منبع آلومینیوم در زباله های جامد شهری (MSW) قوطی های آلومینیومی و بسته بندی های دیگر است. آلومینیوم همچنین در کالاهای بادوام و بی دوام مانند مبلمان و لوازم خانگی یافت می شود.

ضایعات آلومینیوم

ضایعات آلومینیوم شامل تمام قطعات و محصولات آلومینیومی هستند که پس از استفاده دور ریخته می‌شوند. این شامل قطعات پس از تولید، پودر آلومینیوم، پنجره‌ها، درب‌ها، قطعات خودرو مانند کاسه رادیاتور و ترمز، قطعات لوازم خانگی مانند یخچال و ماشین لباسشویی می‌شود.

آلومینیوم یک ماده بی‌نهایت قابل بازیافت است و بازیافت آن تا ۹۵ درصد انرژی کمتری نسبت به تولید آلومینیوم اولیه مصرف می‌کند که انتشار گازهای گلخانه‌ای را نیز محدود می‌کند. امروزه، حدود 75 درصد از کل آلومینیوم تولیدشده در تاریخ، نزدیک به یک میلیارد تن، هنوز در حال استفاده است.
بازیافت آلومینیوم عموماً باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه تولید آلومینیوم جدید می‌شود، (حتی اگر هزینه جمع آوری، جداسازی و بازیافت در نظر گرفته شود) در درازمدت، با در نظرگرفتن کاهش هزینه‌های سرمایه‌ای مرتبط با دفن زباله، معادن و حمل‌ونقل بین‌المللی آلومینیوم خام، صرفه‌جویی ملی حتی بزرگ‌تری حاصل می‌شود.

مشکلات آلومینیوم در محل‌های دفن زباله جامد شهری

آلومینیوم از زباله‌های خام تصفیه‌نشده، زباله‌های صنعتی و ضایعات تولید آلومینیوم که با نام‌های مختلفی به نام‌های تفاله، ریزدان‌های کیسه‌ای، کیک نمک، و سایر نام‌ها وارد محل‌های دفن زباله‌های جامد شهری (MSW) می‌شود. واکنش‌های مربوط به آلومینیوم می‌تواند با تولید گرمای نامطلوب، شیرابه مایع و گازهایی مانند هیدروژن، سولفید هیدروژن، مونوکسید کربن و آمونیاک ایجاد شود و برای عملیات دفن زباله مشکل‌ساز شود. آب حاصل از MSW، بارش، تزریق و یا مدیریت آب سطحی می‌تواند منجر به آب کافی برای ایجاد واکنش‌های مشکل‌ساز مرتبط با آلومینیوم شود. منبع دیگر آب در محل دفن زباله MSW گردش مجدد شیرابه است که اگر آلومینیوم قابل توجهی در توده دفن زباله وجود داشته باشد توصیه نمی شود زیرا می تواند منجر به واکنش مشکل ساز فلز آلومینیم شود. این 

قیمت آلومینیوم کیلویی ؟؟؟

برای دریافت مشاوره و قیمت ها از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

متاسفانه به دلیل نوسان روزانه قیمت ها از درج قیمت دقیق معذوریم . اما شما مشتریان گرامی میتوانید از طریق دکمه ی زیر به کارشناسان فروش وصل شده و از آنها درمورد قیمت ضایعات آلومینیوم بپرسید . کارشناسان فروش ما در اسرع وقت لیست قیمت های آپدیت شده را در اختیارتان قرار میدهند.
ضایعات آلومینیوم کیلویی چند ؟

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *