قیمت ضایعات شیشه

قیمت ضایعات شیشه - ویکی آهن

همانطور که میدانید شیشه یکی از پرکاربردترین تولیدات انسان به شما می‌آید. بازیافت شیشه و مشتقات آن برای محیط زیست بسیار حائز اهمیت است و بازیافت شیشه را می‌توان به دفعات تکرارکرد .

بسیاری نمیدانند که میتوانند ضایعات خود همچون ضایعات شیشه را به پول تبدیل نمایند که با اینکار به حفظ طبیعت و صرفه جویی در انرژی و مواد هم صرفه جویی کرده باشند .

آیا شما میدانید که میتوانید ضایعات شیشه خود را به پول تبدیل نمایید ؟

برای فروش ضایعات خود حتما با شرکت های معتبر در ارتباط باشید چرا که سودجویان در کمین هستند تا ضایعات شما را به کمترین قیمت خریداری نمایند .

ویکی آهن متخصص در خرید ضایعات شیشه با بالاترین قیمت و در سراسر کشور در کنار شماست، فقط کافیست با ما تماس بگیرید .

برای خرید و فروش و معامله سایر ضایعات از طریق لینک های زیر اقدام نمایید .

کمی درباره ترموپلاست و ترموست بخوانیم

‌شیشه و ضایعات آن 

شیشه یک جامد شفاف و بی‌رنگ است که از مواد معدنی مانند شن، سود، کلسیم کربنات و سدیم کربنات ساخته‌می‌شود. شیشه به دلیل خواص شفافیت، سختی و مقاومت در برابر حرارت، اسید و باز، در بسیاری از صنایع از جمله صنعت ساختمان، خودروسازی، الکترونیک، پزشکی و غیره استفاده می‌شود.

ضایعات شیشه شامل هر نوع شیشه‌ای است که به دلایل مختلفی مانند شکستن، اشکال دهی نامناسب و یا منسوخ شدن، دور ریخته‌می‌شود. این ضایعات شامل شیشه‌های ساده، لمینیت شده و ضد حریق می‌شود.

بازیافت ضایعات شیشه دارای مزایای بسیاری است. این عمل باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و مواد اولیه، کاهش آلودگی هوا و آب، کاهش حجم زباله‌ها و هزینه‌های جمع‌آوری و دفن آن‌ها می‌شود. همچنین بازیافت شیشه می‌تواند به عنوان یک منبع درآمد برای افراد و شرکت‌هایی که در زمینه بازیافت فعال هستند، در نظر گرفته شود.

ضایعات شیشه 

شیشه های ساده 

لمینیت‌شده 

ضد حریق

مزایای بازیافت شیشه 

1. صرفه‌جویی در مصرف انرژی و مواد اولیه: با بازیافت شیشه، مصرف انرژی و مواد اولیه برای تولید شیشه جدید کاهش می‌یابد.

2. کاهش آلودگی هوا و آب: با بازیافت شیشه، کمترین مقدار ضایعات شیشه دور ریخته می‌شود و به عنوان نتیجه، آلودگی هوا و آب کاهش می‌یابد.

3. کاهش حجم زباله‌ها: با بازیافت شیشه، حجم زباله‌ها کاهش می‌یابد و هزینه‌های جمع‌آوری و دفن آن‌ها نیز کاهش می‌یابد.

4. منبع درآمد: بازیافت شیشه می‌تواند به عنوان یک منبع درآمد برای افراد و شرکت‌هایی که در زمینه بازیافت فعال هستند، در نظر گرفته‌شود.

معایب بازیافت شیشه

1. هزینه‌های بازیافت: هزینه‌های بازیافت شیشه ممکن است برای برخی افراد و شرکت‌ها بالا باشد.

2. کیفیت پایین: شیشه بازیافتی ممکن است کیفیت پایین‌تری نسبت به شیشه جدید داشته باشد.

3. محدودیت در بازیافت: شیشه‌های خاص مانند شیشه لمینیت و شیشه ضد حریق ممکن است با مشکلات بازیافت روبرو شوند.

بازیافت شیشه - ویکی آهن
بازیافت شیشه - ویکی آهن

محدودیت‌های بازیافت شیشه 

مواد اولیه تولید شیشه سیلیس و اکسید کلسیم است که این مواد تجزیه ناپذیر هستند با علم به این موضوع می بینیم که صرف‌نظر از مزایای اقتصادی و محیط زیستی که بازیافت شیشه دارد این موضوع باعث می‌شود که بازیافت شیشه امری ضروری به حساب بیاید، البته ناگفته نماند که شیشه بازیافتی با شیشه اصلی که با مواد اولیه نو تولید شده‌است هیچ تفاوتی ندارد . 
شیشه کاربرد بسیار زیادی دارد از جمله می‌توان به وسایل ظرف های غذا، لوازم طبی و آزمایشگاهی، بطری های نوشیدنی و آب معدنی، لامپ ها، شیشه های درب و پنجره ها و… اشاره کرد.
شیشه‌هایی که قابل بازیافت هستند مانند شیشه ظروف غذایی، بطری های نوشیدنی‌ها، شیشه‌های شکسته و… بعد از جمع شدن از سطح شهر به مراکز بازیافت برده می شوند.لازم به ذکر است که بعضی از ضایعات شیشه که در آزمایشگاه‌های شیمیایی خطرناک یا کاربرد طبی خاص داشته اند بازیافت نمی‌شود و به همین دلیل دفن می‌شوند. 

مراحل بازیافت شیشه 

  • جمع آوری شیشه‌های مصرف‌شده
  • انتقال 
  • جداسازی شیشه‌ها
  • خرد کردن و جداسازی
  • ذوب و ترکیب شیشه
  • تولید محصولات جدید

سیستم چرخه باز و چرخه بسته

سیستم چرخه‌باز و چرخه‌بسته در بازیافت ضایعات شیشه به این معناست که شیشه‌های استفاده شده به مراحل بازیافت فرستاده می‌شوند و به شکل جدیدی تولید می‌شوند که مجدداً قابل استفاده هستند. در سیستم چرخه باز، شیشه‌های بازیافت شده به مراحل تولید شیشه جدید فرستاده می‌شوند، در حالی که در سیستم چرخه بسته، شیشه‌های بازیافت‌شده برای تولید محصولات دیگری مانند فوتبال، آینه و غیره استفاده می‌شوند.

بازیافت ضایعات شیشه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این کار باعث کاهش مصرف انرژی و مواد اولیه در تولید شیشه جدید، کاهش حجم زباله‌ها، کاهش آلودگی هوا و آب و همچنین بهبود محیط زیست می‌شود. همچنین بازیافت شیشه می‌تواند به عنوان یک منبع درآمد برای افراد و شرکت‌هایی که در زمینه بازیافت فعال هستند، در نظر گرفته شود. به همین دلیل، بازیافت ضایعات شیشه بسیار حائز اهمیت است.

ویکی آهن خریدار ضایعات شیشه

همانطور که مستحضر هستید بدلیل نوسانات قیمت‌ها از گذاشتن قیمت ضایعات شیشه معذوریم اما ما میتوانید از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت و در کمترین زمان قیمت های بروز رسانی شده در اختیارتان قرار گیرد.
برای معامله ضایعات خود حتما از مجموعه ها و سایت های معتبر اقدام‌کنید تا از سودجویان بازار دور بمانید .
ویکی آهن خریدار ضایعات شما به بالاترین قیمت و بصورت توافقی در سراسر کشور همراه شماست. کافیست به مجموعه ما اعتماد کنید . 

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *