قیمت ضایعات شیرآلات

قیمت ضایعات شیرآلات - ویکی آهن

در این بخش اطلاعاتی را درمورد قیمت ضایعات شیرآلات و نحوه بازیافت آنها در اختیارتان قرار میدهیم .

برای خرید و فروش سایر ضایعات از طریق لینک های زیر اقدام نمایید .

درباره ضایعات شیرآلات چه میدانید ؟

ضایعات شیرآلات شامل شیرهای قدیمی و فرسوده، لوله های آب و گاز و سایر قطعات مرتبط با سیستم‌های آب و فاضلاب می‌باشد. برای بازیافت آنها، ابتدا باید این قطعات جمع آوری شوند و سپس به کارخانه های بازیافت فلزات ارسال شوند. در این کارخانه ها، قطعات شیرآلات با استفاده از تجهیزات خاصی مانند خمیرکن و فرآیندهایی مانند ذوب و ریخته گری، به فلزات جدید تبدیل می‌شوند که می‌توانند مجددا در صنایع مختلف مورد استفاده قرارگیرند. این فرآیند باعث کاهش مصرف منابع طبیعی و همچنین کاهش آلودگی محیط زیست می شود.

ضایعات شیرالات به دو دسته فلزی و غیرفلزی تقسیم می شوند.

بازیافت ضایعات شیرالات به دلیل کاهش مصرف منابع طبیعی و کاهش آلودگی محیط زیست، اقتصادی و همچنین افزایش عمر مفید قطعات شیرالات، بسیار مفید است.

مزایا

  • کاهش مصرف منابع طبیعی
  • کاهش هزینه های تولید
  • افزایش عمر مفید قطعات شیرالات
  • کاهش آلودگی محیط زیست
  • افزایش درآمد از بازیافت فلزات

معایب

  • نیاز به تجهیزات خاص جهت بازیافت
  • هزینه های اولیه بالا جهت خرید تجهیزات
  • نیاز به فضای کافی برای جمع آوری و حمل ضایعات شیرالات

مراحل بازیافت ضایعات شیرآلات

عبارتند از: جمع آوری، جداسازی، خمیرکنی، ذوب، ریخته گری و تولید فلزات جدید. در این مراحل، قطعات شیرالات ابتدا جمع آوری و سپس با استفاده از تجهیزات خاصی مانند خمیرکن و فرآیندهایی مانند ذوب و ریخته گری، به فلزات جدید تبدیل می‌شوند که می‌توانند مجددا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

مرحله جمع آوری: در این مرحله، ضایعات شیرالات جمع آوری و به مراکز بازیافت منتقل می شوند. این ضایعات شامل قطعات شیرالاتی هستند که دیگر قابل استفاده نیستند و باید دور ریخته شوند. 

مرحله جداسازی: در این مرحله، قطعات شیرالات به دو دسته فلزی و غیرفلزی تقسیم می شوند. این کار با استفاده از تجهیزات خاصی انجام می شود که قابلیت تشخیص فلزات را دارند. 
 
مرحله خمیرکنی: در این مرحله، قطعات شیرالات فلزی به اندازه کافی خرد و به صورت خمیر تبدیل می شوند. این کار با استفاده از تجهیزات خاصی انجام می شود که قابلیت خمیرکنی فلزات را دارند. 
 
مرحله ذوب: در این مرحله، خمیر فلزی به صورت گرم و در دمای بالا ذوب می شود. این کار با استفاده از کوره های ذوب فلزات انجام می شود. 
 
مرحله ریخته گری: در این مرحله، فلزات ذوب شده در قالب های مختلف ریخته شده و به صورت قطعات فلزی جدید تولید می شوند. – مرحله تولید فلزات جدید: در این مرحله، قطعات فلزی جدید به دست می آیند که می توانند مجددا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.
 
ضایعات شیرالات - ویکی آهن
ضایعات شیرالات - ویکی آهن

جنس شیرآلات به طور عمده از برنج ساخته می‌شود. به طور کلی برنج جزو فلزات گرانقیمت می‌باشد و اگر مقدار زیادی از ضایعات شیرآلات داشته باشید، می‌توانید پول خوبی از فروش آن بدست آورید. اما فراموش نکنید که ضایعات شیرآلات بنابر دلایل مختلفی می‌توانند قیمت گوناگونی نیز داشته باشند. مثلا در بسیاری از شیرآلات، برای روکش از پلاستیک و سایر ناخالصی ها استفاده می‌شود. اگر شیرآلات شما ناخالصی داشته باشند، قیمت روز ضایعات شما کاهش خواهد یافت.

انواع برنج

برنج کروم

برنج زرد

برنج‌قرمز

قیمت ضایعات شیرآلات

متاسفانه بدلیل نوسانات قیمت ها از گذاشتن قیمت دقیق معذوریم .

اما شما میتوانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسا ویکی آهن در ارتباط بوده و روزانه لیست قیمت های بروز رسانی شده را دریافت نمایید .

آگاه باشید که برای معامله ضایعات خود از سایت های معتبر کمک بگیرید تا از سودجویان بازار دور باشید.

ویکی آهن در سراسر کشور با بالاترین قیمت و بصورت توافقی ضایعات شما را خریداری می کند . کافیست یکبار به ما اعتماد کنید.

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *