5 فلز رایج قابل بازیافت

فلزات قابل بازیافت - ویکی آهن

در این برگه قصد داریم فلزات رایج قابل بازیافت را که شامل 5 نوع هستند، به شما معرفی کنیم. پس با ما همراه باشید.

فهرست مطالب

1- مقدمه

2- فلزات رایج قابل بازیافت

1- مقدمه

تقریباً تمام فلزات را می‌توان به فلزات جدید با کیفیت بالا بازیافت کرد، زیرا خواص آنها در طول فرآیند بازیافت کاهش نمی‌یابد.

از نظر زیست محیطی، بازیافت فلز مزایای زیادی دارد، زیرا مواد خام کمتری باید استخراج شود که انتشار کربن را کاهش می‌دهد وازنظرمالی نیز، بسیاری از شرکت‌ها تمایل به خرید فلزات شما برای بازیافت دارند.

فلزات مناسب برای بازیافت به طور کلی به فلزات آهنی و غیر آهنی طبقه بندی می‌شوند و اکثر آنها به راحتی در خانه یا زندگی روزمره شما در دسترس هستند.

تفاوت بین فلزات آهنی و غیر آهنی چیست؟

تفاوت اصلی بین فلزات آهنی و غیرآهنی این است که فلزات آهنی حاوی آهن وعمدتاً مغناطیسی هستند، در حالی که فلزات غیر آهنی فاقد آهن هستند و خاصیت مغناطیسی ندارند. از این رو تشخیص آنها نسبتاً آسان است.

2- فلزات رایج قابل بازیافت

به طور کلی، 5 نوع فلز قابل بازیافت وجود دارد که عبارتند از:

فولاد

فولاد به عنوان یک فلز آهنی جزء اصلی ساختمان‌ها، زیرساخت‌ها، ابزارها، کشتی‌ها، اتومبیل‌ها، ماشین آلات و وسایل مورد استفاده در سراسر جهان است. به گفته آژانس‌های زیست محیطی، امروزه اکثر اقلام فولادی بین 25 تا 100 درصد محتوای بازیافتی دارند.

 

مس

مس درجه ممتاز می‌تواند تا 95 درصد از ارزش خود فلز اولیه اصلی را نگه دارد. سیم مسی می‌تواند یکی از ساده‌ترین منابع ضایعات فلزی باشد، سایر ضایعات عبارتند از: پایه تلویزیون‌ها و مانیتورهای کامپیوتر و لپ تاپ، پخش کننده دی وی دی؛ انواع وسایل برقی بزرگ و کوچک

فلزات قابل بازیافت - ویکی آهن

* برای خرید و فروش انواع ضایعات، نظیر ضایعات فولاد، مس، آلومینیوم، پلاستیک و غیره، لطفا با ما در شرکت ویکی آهن تماس بگیرید. 

آلومینیوم

آلومینیوم یک فلز مشابه محبوب است که می‌تواند در دماهای نسبتاً پایین‌تری نسبت به فولاد ذوب شود و به ویژه برای بازیافت جذاب باشد.

قوطی‌های آلومینیومی فقط 5 درصد انرژی مورد نیاز برای تولید آنها را از ابتدا در طول فرآیند بازیافت مصرف می‌کنند. و همچنین تنها 5 درصد از مقدار گازهای گلخانه ای را آزاد می‌کند. فقط یک قوطی آلومینیومی بازیافت‌شده می‌تواند انرژی کافی برای تامین انرژی یک لامپ 100 واتی را تا چهار ساعت ذخیره کند.

منابع آلومینیوم بازیافتی عبارتند از: وسایل نقلیه فرسوده، هواپیما، قایق، دوچرخه، کامپیوتر، ظروف آشپزی، ناودان، سایدینگ و سیم‌های برق.

برنج

برنج با خواصی نظیر چکش خواری، رسانایی و مقاومت در برابر خوردگی و غیره، یک فلز محبوب برای بازیافت است. هزینه انرژی برای بازیافت برنج در مقایسه با سایر فلزات کمتر است و می‌توان آن را چندین بار بدون کاهش ترکیب بازیافت کرد. اقلام معمولی که حاوی برنج قابل بازیافت هستند شامل وسایل لوله کشی و رادیاتور خودرو می‌باشد.

فلزات قابل بازیافت - ویکی آهن

روی

یکی از فلزات قراضه که اغلب نادیده گرفته‌می‌شود روی است. این فلز می تواند به طور نامحدود بدون از دست دادن خواص شیمیایی یا فیزیکی بازیافت شود. فلز روی را می توان از میان وسایل نقلیه فرسوده جدا کرد و برای بازیافت و تبدیل به قطعاتی با همان کیفیت استفاده کرد.

برای دریافت اطلاعات در مورد خرید و فروش ضایعات فولاد، مس، آلومینیوم و غیره، به لینک های زیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *