انواع ورق گالوانیزه طرح سفال

انواع ورق گالوانیزه طرح سفال - ویکی آهن

در این بخش قصد داریم درمورد انواع ورق گالوانیزه طرح سفال و انواع آن که شامل پالرمو ، ژنوا ، پرچین میباشد اطلاعاتی را در اختیارتان قراردهیم .

فهرست مطالب

1-ورق گالوانیزه چیست ؟

2-ورق گالوانیزه طرح سفال پالرمو

3-ورق‌گالوانیزه طرح سفال ژنوا

4-ورق‌های گالوانیزه طرح سفال پرچین

5-مقایسه هر 3 ورق

ورق گالوانیزه چیست ؟

ورق های فولادی کاربرد گسترده‌ای در صنایع مختلف دارند اما خوردگی و زنگ زدگی عواملی هستند که فولاد را از بین می‌برد. گالوانیزاسیون با ایجاد یک لایه بین فولاد و رطوبت هوا مانع از خوردگی می‌شود. همچنین فلز روی به دلیل اینکه از لحاظ الکترونگاتیویته نسبت به آهن فعال‌تر است نقش آند را ایفا می‌کند و از زنگ زدگی آهن جلوگیری می‌کند. در این فرایند آهن نقش کاتد را دارد و دچار اکسیداسیون نمی‌شود و یا خوردگی آن بسیار ناچیز است.

میزان پوشش گالوانیزه بر روی ورق‌ها متفاوت است و این میزان برپایه جرم پوشش ZN تعیین می‌شود که از ۱۰۰ تا ۳۵۰ گرم بر متر مربع قابل تغییر است. هرچقدر جرم پوشش بالاتر باشد، پوشش نیز با کیفیت‌تر خواهد بود. در واقع اگر در واحد سطح ورق فولادی میزان پوشش روی بیشتر باشد، میزان محافظت از ورق در برابر خوردگی بیشتر می‌شود.

در ادامه قصد داریم به بررسی 3 نوع ورق گالوانیزه طرح سفال بپردازیم . پس در ادامه با ماه همراه باشید 

پالرمو 

ورق گالوانیزه طرح سفال پالرمو یک نوع ورق فولادی است که گالوانیزه شده است. این ورق دارای طرح سفال پالرمو است که به شکل تکراری و متناوب از خطوط عمودی و افقی تشکیل شده است.

ورق‌گالوانیزه طرح سفال‌پالرمو برای ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. این ورق برای سقف‌ها، دیوارهای خارجی، درب‌ها و پنجره‌ها مناسب است. برای ساخت ورق گالوانیزه طرح سفال پالرمو، ابتدا ورق فولادی با ضخامت مشخصی انتخاب می‌شود. سپس ورق با استفاده از روش گالوانیزه شده و طرح سفال پالرمو بر روی آن ایجاد می‌شود. در نهایت، ورق آماده برای نصب و استفاده می‌شود.

مزایا:

1- مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی

2- قابلیت انعطاف پذیری بالا در برابر فشار و حرارت

3- طراحی زیبا و جذاب

4- عمر طولانی

معایب:

1- هزینه بالای نصب

2- نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره‌ای

3- محدودیت در دیدپذیری و دسترسی به محیط خارجی

ورق طرح سفال پالرمو - ویکی آهن

ورق طرح سفال پالرمو

ورق طرح سفال پالرمو- ویکی آهن

ژنوا 

ورق‌گالوانیزه طرح سفال ژنوا جدیدترین حالت ورق رنگی گالوانیزه طرح سفال است.این ورق برای پوشش سقف های شیروانی و سقف ویلا ،آلاچیق و سردرها بسیار پر استفاده است و همچنین یکی از بهترین گزینه ها برای پوشش بیرونی سقف هست. این نوع ورق ها چون گالوانیزه هستند زنگ نمی زنند و پوسیده نمی شوند.همچنین چون رنگ کوره ای دارند دچار تغییر رنگ نمی شوند. به مرور زمان و در مقابل نور خورشید تغییر رنگ و حالت نمی دهند. ورق طرح سفال ژنوا از ورق های گالوانیزه رنگی تولید می شود ،که همانطور که از اسم این ورق ها پیداست پایه این نوع ورق گالوانیزه می باشد .که قسمت روی ورق در دو مرحله به ضخامت ۲۰ الی ۲۵میکرون ،و قسمت پشت ورق در یک مرحله به ضخامت ۷ الی ۱۵ میکرون پوشش رنگ به صورت کوره ای گرفته ،که این پوشش زیبایی خاصی نیز دارد .

مزایا:

1- مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی

2- قابلیت انعطاف پذیری بالا در برابر فشار و حرارت

3- طراحی زیبا و جذاب

4- عمر طولانی

معایب:

1- هزینه بالای نصب

2- نیاز به نگهداری و تعمیرات دوره‌ای

3- محدودیت در دیدپذیری و دسترسی به محیط خارجی

ورق گالوانیزه طرح سفال ژنوا - ویکی آن

ورق‌گالوانیزه‌طرح‌سفال ژنوا برای ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی استفاده می‌شود. این ورق برای سقف‌ها، دیوارهای خارجی، درب‌ها و پنجره‌ها مناسب است.

پرچین

ورق‌های گالوانیزه و همینطور ورق‌های گالوانیزه رنگی فرم‌پذیری بسیار خوب و مقاومت بسیار بالایی دارند و برای پوشش بیرونی سقف‌های شیبدار بهترین گزینه هستند.

 ورق طرح سفال پرچین از ورق‌های گالوانیزه رنگی تولید می شود که همانطور که از اسم این ورق ها پیداست پایه این نوع ورق گالوانیزه می باشد که قسمت روی ورق در دو مرحله به ضخامت 20 الی 25میکرون و قسمت پشت ورق در یک مرحله به ضخامت 7 الی 15 میکرون پوشش رنگ به صورت کوره ای گرفته که این پوشش ضمن زیبایی خاص باعث می شود ورق در مقابل پوسیدگی و زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی داشته باشد. ورق طرح سفال پرچین دقیقا همان ورق طرح سفال پالرمو  و  ژنوا  است که شکل ظاهری متفاوتی دارد.

ورق گالوانیزه طرح سفال پرچین - ویکی آهن

معرفی متعلقات طرح سفال پرچین

  • تایل پرچین
  • نما فرم پرچین
  • تیزه گرد پرچین
  • تیزه هشتی پرچین
  • فلاشینگ کناره پرچین
  • میخ مخصوص پرچین

خصوصیات طرح سفال پرچین:

دارای طرحی متناوب از خطوط عمودی و افقی است. طراحی زیبا و جذاب با جزئیات دقیق و صاف دارد . دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. قابلیت انعطاف پذیری بالا در برابر فشار و حرارت دارد. برای سقف‌ها، دیوارهای خارجی، درب‌ها و پنجره‌ها مناسب میباشد .

مقایسه هر 3 ورق

بنابراین، هر سه ورق گالوانیزه طرح سفال پالرمو، طرح سفال ژنوا و طرح سفال پرچین دارای ویژگی‌های مشابهی هستند که شامل طرح زیبا و جذاب، مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی، مناسب بودن برای سقف‌ها، دیوارهای خارجی، درب‌ها و پنجره‌ها می‌باشد. اما تفاوت آنها در طرح سفالی متفاوت است که هر کدام دارای جزئیات و خصوصیات خاص خود هستند. به علاوه، طرح سفال پرچین دارای قابلیت انعطاف پذیری بالاتری است که در برابر فشار و حرارت نیز مقاومت بالاتری دارد.

ورق‌گالوانیزه عرشه فولادی

ورق گالوانیزه عرشه فولادی، یک نوع ورق فلزی با پوشش گالوانیزه است. این ورق برای ساخت عرشه‌ها و سقف‌های ساختمانی استفاده می‌شود. پوشش گالوانیزه آن باعث می‌شود که ورق مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدگی و خوردگی داشته باشد. همچنین، این ورق دارای قابلیت انعطاف بالا است و در برابر شکستن و خم شدن مقاومت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *