انواع پروفیل

پروفیل - ویکی آهن

انواع پروفیل به مجموعه‌ای از اجسام ساختمانی با شکل و مقطع مشخص گفته‌می‌شود که در ساختمان‌سازی برای قراردادن در قالب‌های مختلف و در نتیجه ایجاد استحکام و سختی در سازه‌ها استفاده می‌شوند.

پروفیل‌ها عموما از فولاد، آلومینیوم، PVC و چوب ساخته‌می‌شوند و به دو دسته‌ی باز‌و‌بسته تقسیم می‌شوند.

 فروش انواع پروفیل

پروفیل Z

پروفیل Z (Z Profile) یک نوع پروفیل فولادی است که شکل ظاهری آن مانند حرف Z است. این پروفیل شامل دو گوشه با میزان فاصله و ارتفاع متفاوت است که به صورت متقارن از یک محور عمودی به همراه یک پایه، دو بال و دو لبه جانبی ساخته‌شده‌است. 

پروفیل z - ویکی آهن

پروفیل استیل 201

استیل ضد زنگ نوع 201 از انواع پروفیل است و یک آلیاژ ضد زنگ آستنیتی کروم نیکل منگنز است که در اواسط قرن برای حفظ نیکل ساخته‌شده‌است. از آنجاییکه میزان نیکل آن کمتر است، قیمت ارزان‌تری دارد. این نوع استیل، بدون نیکل کافی، در جلوگیری از خوردگی نمی‌تواند بصورت موثر عمل کند. 

پروفیل استیل 201 - ویکی آهن

پروفیل درب و پنجره.

پروفیل درب و پنجره، نوعی از مقطع فلزی یا غیر فلزی توخالی است که در ساخت چارچوب پنجره یا در به کار می‌رود و جایگاه ویژه‌ای بین انواع مصالح مورد استفاده در ساختمان‌سازی دارد.

پروفیل درب و پنجره - ویکی آهن

پروفیل

پروفیل از نظر لغوی، به معنای ثابت‌بودن یک مقطع در طولی مشخص و معین است.پروفیل‌یا Profile در زبان لاتین، به تجهیزاتی گفته‌می‌شود، که در ساخت درب، پنجره، لوله یا نمای ساختمان از آن‌ها استفاده‌می‌شود.

پروفیل ضخامت 2- ویکی آهن

پروفیل سبک

پروفیل سبک یا همان پروفیل فلزی سبک، یک نوع پروفیل فلزی است که از جنس فولاد، آلومینیوم یا آلیاژ آلومینیومی ساخته‌می‌شود و به دلیل وزن کم و قابلیت انعطاف بالا، در صنایع مختلف استفاده می‌شود.

پروفیل سبک- ویکی آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *