معرفی انواع رول پلاک

معرفی انواع رول پلاک - ویکی آهن

در این بخش قصد داریم به معرفی انواع رول پلاک بپردازیم و ویژگی‌ها و کاربردهای هریک را بررسی نماییم .

پس با ما همراه باشید

فهرست مطالب

1-رول پلاک چیست ؟

2-معرفی انواع آن

3-کاربردها

رول پلاک چیست ؟

این ابزار نوعی بند محسوب می‌شود که برای ممکن‌ ساختن اتصال پیچ به موادی که متخلخل یا شکننده هستند یا بدون رولپلاک وزن شیء را تحمل نمی‌کنند استفاده می‌شود. رولپلاک نوعی بَست است که برای مثال به پیچ‌ها اجازه می‌دهد در دیوارهای بنایی‌شده نصب شوند.
در واقع پیچ و مهره رول پلاک یک پیچ لنگر با کاربرد عمومی برای استفاده در آجرکاری، سنگ، بتن است. برای کمک به انتقال و پخش یکنواخت بار، به بستر متصل می‌شود تا یک تثبیت با کارایی بالا ایجاد کند، که سپس با اعمال گشتاور مشخص شده ثابت می‌شود.
در ادامه به معرفی انواع رول پلاک میپردازیم . 

انواع رول پلاک

رول پلاک پروانه

هنگامی که نیاز به آویزان کردن کالاهای سنگین دارید، نیاز به نوعی پیچ ضامن به عنوان لنگر دارید. اگر می‌خواهید وسیله‌هایی را آویزان کنید که وزن زیادی دارند، به پیچ و مهره‌های قوی برای نگه داشتن آنها در جای خود نیاز دارید. در بازار، چندین نوع ابزار وجود دارد که می‌تواند تا 300 پوند وزن را تحمل کند. ممکن است با پیچ و مهره هایی با محدودیت های بالاتر مواجه شوید، اما این کاملاً به پیچ بستگی دارد.
در هر صورت، اکثر پیچ و مهره های کلیدی دارای محدودیت وزنی 100 پوندی هستند. 

Toggle Bolt Drywall Anchors - ویکی آهن

پیچ پلاستیکی

پلاستیک مطمئناً شناخته‌شده‌ترین ماده ای است که در ایمن سازی دیوارهای خشک استفاده می شود. لنگر توسعه پلاستیکی بسیار رایج است و اکثریت قریب به اتفاق از آن برای آویزان کردن تصاویر استفاده می کنند. پلاستیک کاملاً مستحکم است و باید به‌عنوان یک لنگر عمل کند. با این حال، در حد مراقبت از وزن زیاد، قوی یا خشن نیست.
پیچ پلاستیکی محدودیت وزنی بسیار کمتری نسبت به جایگزین‌های ساخته شده از مواد بادوام دارند. با این حال، هزینه پایین آنها، محدودیت آنها را جبران می‌کند. 

پیچ پلاستیکی- ویکی آهن

رول پلاک فلزی

رول‌پلاک فلزی یا انکر بولت‌ها یکی از انواع رول پلاک شناخته میشوند که از استحکام بسیار بالایی برخوردارند. ساختمان‌هایی که از سنگ های بسیار سنگین در نما و یا از کامپوزیت استفاده‌میکنند باید از رول پلاک فلزی برای نصب آن‌ها بهره بگیرند. 
در پروژه‌های نماکاری ساختمان زمانی که وسعت کار بسیار بزرگ باشد و از سنگ های سنگین مانند گرانیت و یا کامپوزیت به منظور نما استفاده شود حتما باید رول پلاک فلزی بکار برده شود .
رول‌پلاک‌های پلاستیکی در پروژه های بزرگ نمیتوانند استحکام سنگ های نما را تضمین کنند و ممکن است بعد از مدتی سنگ ها دچار شل شدگی شوند و سقوط کنند.
انکر بولت‌ها یا رول‌پلاک‌های فلزی به منظور نصب صفحات بزرگ بر روی نما طراحی شده اند و به راحتی در بتن نفوذ می‌کنند.

رول پلاک فلزی - ویکی آهن

 Zinc Drywall Anchors

انواع خاصی از رول پلاک ها اغلب با روی آبکاری می‌شوند.به آنهایی گفته می شود که دارای ترکیبات ترکیبی در دوام استحکام دیوار خشک هستند و می‌توانند به محافظت از آنها در برابر آسیب کمک کنند. روکش روی معمولاً در همه رولپلاک ها یافت نمی شود، زیرا آنها از دوام بیشتری بهره مند هستند.
برخی از محافظ های دیوار خشک نیز وجود دارد که کاملاً از روی ساخته شده اند. آنها اساساً به اندازه دیوارهای خشک فولادی معمولی نیستند، با این حال بازهم می‌توانند قوی باشند. روی یک ماده به اندازه کافی قوی است که می تواند یک لنگر به طور کلی عالی بسازد. 
این رول پلاک دارای طراحی دندان کوسه است که به راحتی آن را میتوان به دیوار کوبید. این یک مدل خود حفاری است که باعث می‌شود وسایل آویزان حتی سریع‌تر از حد معمول پیش بروند.

Zinc Drywall Anchors - ویکی آهن

Strap Toggle Drywall Anchors

به قطعاتی گفته می شود که دارای چندین ویژگی مشترک با لنگر دیوار خشک ضامن بند است. این لنگرهای دیوار خشک نیز قدرتمندترین گزینه های موجود در بازار هستند. مفهوم پشت این ضامن های تسمه شبیه به پیچ و مهره های ضامن است. این به سادگی این است که روشی که در مورد چیزها پیش می‌روید متفاوت است.

 

Strap Toggle Drywall Anchors - ویکی آهن

کاربرد رول پلاک

رول پلاک‌ها بسته به نوع کار، کاربردهای متفاوتی دارند. از رولپلاک های فلزی فقط در نمای ساختمان استفاده نمی‌شود بلکه کاربردهای بسیار متنوعی دارد. در تاسیسات مکانیکی میتوان برای متصل کردن مخزن به زمین از آن استفاده کرد. همچنین برای متصل‌کردن سیستم‌های تهویه مطبوع به سقف نیز میتوان از رولپلاک‌های فلزی استفاده کرد زیرا رولپلاک های فلزی معمولا به صورت گالوانیزه تولید می‌شوند و مقاومت بسیار بالایی در تحمل وزن‌های سنگین دارند. در صنعت برق نیز میتوان از انکر بولت ها استفاده کرد. بدین گونه که در دکل های برق و برای متصل کردن کلمپ ها و ساپورت ها از آن ها بهره میگیرند.

رولپلاک - ویکی آهن
رولپلاک - ویکی آهن
دریافت لینک اصلی مقاله

مهره یک نوع اتصال‌دهنده است که دارای یک سوراخ رزوه دار در آن است. پیچ و مهره همیشه در جفت کردن اتصال قطعات مختلف به هم استفاده می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *