سپری آهن

سپری آهن - ویکی آهن

در این بخش اطلاعاتی را درمورد سپری آهن و اندازه های آن در اختیارتان قرار میدهیم .

فهرست مطالب

1- سپری‌آهن چیست ؟

2-لیست سپری آهن

سپری آهن چیست ؟

سپری یکی از اشکال آهن آلات است که به دلیل ویژگی‌هایش کاربردهای فراوانی نیز دارد. این محصول دارای انواع مختلفی به لحاظ جنس، نظیر آهن، آلومینیوم، برنج و غیره است که  هریک کاربرد خود را دارند. انتخاب روش تولید در این محصول به متریال و ضخامت مورد نظر بستگی‌دارد. در ادامه قصدداریم در مورد سپری آهن و کاربرد آن صحبت‌کنیم.

سپری‌آهن از انواع سپری‌است که از دو ورقه مسطح که به صورت عرضی و مرکزی در کنار یکدیگر قرارگرفته‌‌اند، تشکیل‌شده‌است و عمدتا به سه پری نیز معروف‌است. شکل ظاهری سپری آهن مشابه حرف T انگلیسی می باشد که در بخش طولی آن، قابل‌مشاهده است.

سپری آهن - ویکی آهن

 محصولی‌است که در دو نوع فابریک و نورد ارائه‌می‌شود. درسپری آهن فابریک، پروفیل معمولی در طی نورد به حالت پروفیل T درمی‌آید.دراین مدل، طراحی ابعاد (ضخامت و عرض) و تولید آن مطابق با جدول اشتال صورت‌می‌گیرد. اما سپری‌های آهنی نوردی در ابعاد کوچکتری عرضه‌می‌شوند که همین موضوع باعث سبک‌شدن وزن آن‌ها می‌شود.

جدول اشتال سپری آهن - ماه صنعت انرژی

کاربردسپری‌آهن

کاربرد سپری‌های آهن بسیار متنوع‌است.این محصول می‌تواند در موارد زیر مورد استفاده قراربگیرد : 

  • قاب‌ها، قفسه‌ها و براکت‌ها
  • ساخت سازه‌های فلزی
  • اسکلت خانه، ستون‌ها، درب و پنجره ها
  • دستگاه‌های باربر
  • بست برای مواد نازک و ورق
  • به صورت ویژه، سپری‌های آهن برای تولید داربست و سایر سازه‌های باربر مناسب هستند.
  • آن‌ها، در مقایسه با مقاطع توپر یا توخالی، به مواد بسیار کمتری نیازدارند. از این رو، از این محصول در ساخت و ساز مکان‌هایی که وزن کم با استحکام بالا نیاز است، استفاده‌می‌شود.
  • همچنین، در ساخت و ساز داخلی نیز بسیار محبوب هستند.به عنوان مثال می‌توان از آن در راه پله ها، قاب درها، و غیره نیز استفاده کرد.

لیست سپری‌آهن

سپری سایز 3 - ویکی آهن
سپری سایز 4 - ویکی آهن
سپری سایز 5 - ویکی آهن
سپری سایز 6 - ویکی آهن

برای مشاهده و خرید محصولات مرتبط از طریق لینک زیر اقدام نمایید .

مقاله فولاد

فولاد آلیاژی از آهن است که برای بهبود استحکام و مقاومت آن در برابر شکست، در مقایسه با سایر اشکال آهن از چند دهم درصد کربن استفاده‌می‌شود. البته ممکن است عناصر دیگری در فولاد بکار رفته باشند. فولادهای ضد زنگ که در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاوم هستند معمولاً به 11 درصد کروم اضافی نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *