قیمت میلگرد ضایعاتی

قیمت میلگرد ضایعاتی - ویکی آهن

در این بخش قصد داریم درمورد قیمت میلگرد ضایعاتی و نحوه بازیافت آن اطلاعاتی را در اختیارتان قراردهیم .

همانطور که میدانید میلگرد ضایعاتی مواد دور ریختنی نیستند و می‌توان آنها را مجدد باریافت کرده و دوباره قابل استفاده شوند . ویکی آهن متخصص در خرید و فروش و معامله مواد ضایعاتی همچون میلگرد در سراسر کشور با بالاترین قیمت در کنار شماست .

فقط کافیست با ما تماس بگیرید .

برای مشاهده خرید و فروش سایر ضایعات از طریق لینک های زیر اقدام نمایید .

کمی درباره میلگرد بخوانیم

میلگردها در ساخت بناهای بسیاری از دوران باستان مورد استفاده قرارمی‌گرفتند، به طوری که در روم از میله‌های آهنی یا چوبی در ساخت قوس استفاده می‌کردند، بعدها میله‌های آهنی و صفحات لنگر در سراسر اروپای قرون وسطی به‌عنوان وسیله‌ای برای ساخت طاق‌ها و گنبدها استفاده شد.2500 متر میلگرد در قلعه وینسنس پاریس در قرن چهاردهم استفاده شده است.

در صورت تمایل برای مطالعه ادامه این مطلب کلیک مکایید 

ضایعات میلگرد 

ضایعات میلگرد به معنای تمامی قطعات و پاره هایی از میلگرد است که در فرآیند تولید و یا استفاده از آن به دلیل برخی علل نظیر خرابی، اندازه نامناسب و یا عدم استفاده، به طور معمول دور ریخته می‌شوند.
در بازیافت دوباره میلگرد ضایعاتی، الزاماتی نظیر حذف کامل آلودگی ها و ناخالصی ها، کنترل دما و زمان ذوب، استفاده از فرآیندهای مناسب جهت تصفیه و تمیز کردن مواد بازیافتی، استفاده از تجهیزات مناسب و … وجود دارد. این الزامات به منظور به حداکثر رساندن کیفیت محصول بازیافتی و افزایش عمر مفید آن است.

مراحل بازیافت میلگرد 

بازیافت ضایعات میلگرد از طریق چند مرحله انجام‌می‌شود.

  • جمع آوری
  • بررسی و کنترل
  • پردازش
  • تصفیه
  • شکل دهی

در ابتدا، ضایعات جمع آوری می‌شوند و سپس به قسمتی از کارخانه که به بازیافت ضایعات مجهز است منتقل‌می‌شوند. در‌این قسمت، قطعات مختلف ضایعات جدا شده و پس از حذف آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها، به مرحله بعدی یعنی فرآیند ذوب می‌رسند. در این مرحله، قطعات جداشده به صورت جامد به دمای بالایی (حدود 1400 درجه سانتیگراد) ذوب می‌شوند و به صورت مایع به دمایی بین 1200 تا 1300 درجه سانتیگراد نگهداری می‌شوند. سپس، مایع حاصل از ذوب به شکل قالب‌های مختلف مانند بلوک، تیرهای میلگرد و … ریخته‌می‌شود و پس از خنک شدن، به عنوان محصول بازیافتی استفاده‌می‌شود.

مزایای بازیافت میلگرد 

1. کاهش مصرف منابع طبیعی: بازیافت میلگرد به کاهش مصرف منابع طبیعی نظیر سنگ آهن و ذغال سنگ کمک می کند.

2. کاهش آلودگی محیط زیست: بازیافت میلگرد به کاهش آلودگی هوا، آب و خاک کمک می کند.

3. صرفه جویی در هزینه ها: بازیافت میلگرد به صرفه جویی در هزینه های تولید و خرید مواد اولیه نظیر سنگ آهن و ذغال سنگ کمک می کند.

4. افزایش عمر مفید محصولات: محصولات بازیافتی از میلگرد به عنوان محصولات با کیفیت بالا شناخته می شوند و عمر مفید آن ها نسبت به محصولات جدید بیشتر است.

5. حفظ منابع طبیعی: بازیافت میلگرد به حفظ منابع طبیعی کمک می کند و به ایجاد یک جامعه پایدار کمک می کند.

معایب بازیافت میلگرد

1. نیاز به فرآیندهای پیچیده: بازیافت میلگرد نیاز به فرآیندهای پیچیده ای دارد که برای انجام آن ها نیاز به تجهیزات و تخصص های خاصی است.

2. هزینه های بالا: بازیافت میلگرد به هزینه های بالایی نظیر هزینه تجهیزات، هزینه حمل و نقل و هزینه فرآیندهای پیچیده نیاز دارد.

3. کمبود مواد بازیافتی: در برخی موارد، کمبود مواد بازیافتی ممکن است باعث شود که تولید محصولات با کیفیت بالا با مشکل مواجه شود.

4. احتمال وجود ناخالصی ها: در صورت عدم رعایت الزامات بازیافت، احتمال وجود ناخالصی ها در محصولات بازیافتی وجود دارد که ممکن است باعث کاهش کیفیت محصولات شود.

ضایعات میلگرد - ویکی آهن
ضایعات میلگرد - ویکی آهن

عوامل موثر بر قیمت ضایعات میلگرد 

همانند سایر موارد دیگر، انواع ضایعات فلزی نیز ممکن است تحت تاثیر عوامل متعددی شامل نوسانات قیمت‌ها شوند؛ به بیان دیگر با توجه به عوامل مختلفی که می‌تواند قیمت خرید ضایعات میلگرد را تحت تاثیر قرار دهد، نمی‌توان این نوع از ضایعات فلزی را با یک محدوده قیمت ثابت خریداری نموده و بازیافت کرد.

از جمله عواملی که بر روی هزینه‌ خرید ضایعات میلگرد تاثیر می‌گذارد، میزان عرضه و تقاضا برای فولاد و ضایعات آن است. با بالا رفتن تقاضا برای استفاده از میلگرد، میزان میلگردهای موجود در بازار ممکن است کم شود و به همین دلیل صنعت‌گران به استفاده از ضایعات آن و بازیافت آن‌ها برای مصرف دوباره روی بیاورند.

قیمت آن

لذا می‌توان ادعا کرد که قیمت میلگرد ضایعاتی در نتیجه‌ی افزایش عرضه و تقاضا، ممکن است دچار تغییر شود‌. افزایش نیروهای کار و همچنین افزایش تقاضا برای تامین مواد اولیه نیز، نقش بسزایی در تغییر قیمت ضایعات میلگرد دارد. بخش زیادی از موادی که برای تولید دوباره‌ی فولاد به کار می‌رود، انواع ضایعات میلگرد است.

به همین دلیل هزینه‌های نهایی ضایعات میلگرد که توسط تولید کنندگان این پروفیل مشخص می‌شود نیز، تاثیر بسزایی در تغییر قیمت این نوع از ضایعات فلزی می‌گذارد.

از جمله مهم‌ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت هر چیز، تغییرات و نوسانات نرخ ارز می‌باشد؛ با افزایش قیمت ارز ارزش پول ملی پایین می‌آید و در نتیجه، فولاد وارداتی برای تولید میلگردها دچار تغییر قیمت می‌شود.در نتیجه قیمت ضایعات میلگرد که به عنوان مواد اولیه‌ی تولید فولاد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرند، دچار تغییر خواهد شد.

ویکی آهن خریدار ضایعات میلگرد شما به بالاترین قیمت

همانطور که در بالا گفته شد روزانه در بازار بدلیل نوسان قیمت ها ، متاسفانه از گذاشتن قیمت دقیق ضایعات میلگرد معذوریم . اما ما میتوانید از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان ما در ارتباط بوده تا لیست قیمت های بروز رسانی شده را در اختیارتان قراردهند . ویکی آهن متخصص در زمینه معامله ضایعات همچون ضایعات میلگرد است و ضایعات بازیافتی شما با بالاترین قیمت و بصورت توافقی در سراسر کشور خریداری میشود.
فقط کافیست به ما اعتماد کنید و از طریق راه های ارتباطی زیر با ما تماس بگیرید.
ویکی آهن در کنار شماست . 

تماس با ما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *