محصولات شیروانی و ساختمانی

شیروانی و ساختمان - ویکی آهن

در این برگه در مورد محصولات شیروانی و ساختمانی مانند فوم و ایزوگام و جک صلیبدار و درب و پنجره و … بصورت مختصر صحبت خواهیم کرد.

این برگه (شیروانی و ساختمانی ) مدام در حال بروز رسانی می باشد.

شیروانی و ساختمانی

ایزوگام وپرایمر

ایزوگام یک نوع فوم پلیمری است که به عنوان عایق حرارتی و صوتی در ساختمان‌ها استفاده می شود. این ماده با امکانات خاصی مانند مقاومت در برابر رطوبت و آب، انعطاف‌پذیری، سبک بودن و قابلیت نصب آسان در ساختمان‌ها، به عنوان یک جایگزین مناسب برای مصارف سنتی مانند بتن، سنگ و آجر در ساختمان‌های صنعتی، تجاری و مسکونی استفاده‌می‌شود.

ایزوگام و پرایمر - ویکی آهن

حفاظ حیاط

حفاظ شاخ گوزنی یکی از پرفروش ترین تجهیزات حفاظتی و امنیتی می‌باشد. علت نامگذاری این نوع حفاظ‌ها به دلیل ظاهر شاخ مانند آنها است. این نوع حفاظ به گونه ای طراحی شده است که با توجه به نوک برنده و تیز آن ، امکان عبور سارقین میسر نخواهد بود و برایشان کار دشواری است .

حفاظ حیاط - ویکی آهن

پشم شیشه و پشم سنگ

پشم شیشه یک جنس عایق حرارتی و صوتی است که از جمله مواد مورد استفاده در ساختمان و صنعت و سوله و ویلا و …  می‌باشد. این جنس از شیشه‌های مذاب تولید می‌شود و به صورت الیاف نازک و پراکنده در بازار عرضه می‌شود. پشم سنگ نیز همانند پشم شیشه یک جنس عایق حرارتی و صوتی است که از سنگ‌های طبیعی تولید می‌شود.

پشم سنگ و پشم شیشه - ویکی آهن

توری و فنس

توری و فنس یک نوع حصار است که از سیم‌های فلزی به‌صورت یک توری فلزی بافته‌شده ساخته‌می‌شود که بیشترین کاربرد آن در حصارکشی زمین‌ها و خانه‌ها است.

توری پلاستیکی یک نوع شبکه‌ای از پلاستیک است که به صورت محکم بافته شده‌است. این توری به عنوان یک ماده ساختمانی و صنعتی استفاده می‌شود و در بسیاری از صنایع مانند صنایع بسته‌بندی، کشاورزی، ساختمانی و حمل و نقل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توری مرغی چیست ؟ - ویکی آهن

تخته بنایی

تخته‌بنایی یا تخته زیرپایی به عنوان یک وسیله ایمن برای محافظت از کارگران ساختمانی عمل می‌کند. تخته بنایی یکی از پرکاربردترین لوازم برای ساخت و ساز است. تخته بنایی در ابعاد گوناگون تولیدمی‌شود و بسته به نوع کاربرد و مقدار ارتفاع سقف می‌توان از آن در امور مختلف از آن استفاده‌کرد.

تخته بنایی - ویکی آهن

جک صلیبدار

جک های سقفی یا “Roof Jacks”، ابزاری هستند که برای نصب و نگهداری پوشش سقف استفاده می‌شوند. این ابزارها به صورت عمودی روی سقف قرار می‌گیرند و به کمک پیچ و رولپلاک ثابت می شوند. آنها به عنوان پایه هایی برای نصب شیروانی ها، دودکش ها، و یا هر نوع لوله های دیگری که از سقف عبور می‌کنند، استفاده می‌شوند.

جک صلیب دار - ویکی آهن

فوم

فوم ساختمانی یک نوع ماده شیمیایی است که به صورت پلی‌یورتان تولید می‌شود و برای عایق‌بندی و پرکردن فضاهای خالی در ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این فوم با ترکیب دو ماده شیمیایی پلی‌استر و ایزوسیانات تولیدمی‌شود و با تماس با هوا، به صورت یک فوم سفت و حجیم تبدیل‌می‌شود. فوم ساختمانی برای عایق‌بندی در برابر حرارت، صدا، رطوبت و سرما استفاده‌می‌شود و به دلیل خواص عایق‌بندی و پر کننده‌ای که دارد، در ساختمان‌های مختلف، از جمله خانه‌ها، سوله‌ها، ساختمان‌های صنعتی و تجاری، استفاده‌می‌شود.

فوم ساختمانی - ویکی آهن

درب و نرده فرفوژه

نرده فرفورژه، نوعی نرده فلزی است که با استفاده از تکنیک فرفورژه ساخته‌می‌شود. در این تکنیک، فلز گرم به صورت پلاستیک شده و با استفاده از قالب‌های خاص به شکل دلخواه خم می‌شود.

نحوه ساخت نرده فرفورژه به این صورت‌است که فلز گرم به صورت پلاستیک شده و با استفاده از قالب‌های خاص به شکل دلخواه خم می‌شود. در این روش، فلز با استفاده از دستگاه‌های فرفورژه‌ای که دارای قالب‌های مختلف هستند، شکل داده‌می‌شود.

نرده فرفورژه - ویکی آهن

یونولیت

یک نوع ماده ساختمانی‌است که از فوم پلی استایرن ساخته‌شده‌است. این ماده دارای خواص عایق حرارتی، عایق صوتی و سبک وزن است و به دلیل این خواص، در بسیاری از صنایع و کاربردهای ساختمانی مورد استفاده‌قرارمی‌گیرد. در واقع، یونولیت به نوعی ماده‌ خنثی گفته‌می‌شود که دارای شکلی متخلخل بوده و از وزن بسیار کمی برخوردار است.

انواع یونولیت - ویکی آهن

خاموت

اگر با میلگردهای ساختمانی آشنایی داشته باشید آنها دو نوع طولی و عرضی دارند؛ اگر میلگرد در راستای طول سازه استفاده‌شود، به آن میلگرد طولی و اگر میلگرد در راستای عرضی (عمود بر میلگرد طولی) به کارگرفته شود، به آن میلگرد عرضی یا خاموت می‌گویند.

میلگرد طولی اصولاً برای مقاومت در برابر نیروهای برشی در تیرهای بتنی استفاده می‌شوند و در مکان‌هایی اعمال می‌شوند که اثر پیچش ناچیز است و جزو محصولات شیروانی و ساختمانی میباشد.

خاموت چیست؟ - ویکی آهن

محصولات دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *